SIKÇA SORULAN SORULAR

ULTRA ÇAMAŞIR SUYU

Sodyum Hipoklorit, çamaşır suyunun dezenfektan etken maddesidir. Aynı zamanda ağartma yani beyazlatma etkisi vardır. Yüksek dezenfeksiyon düzeyine sahiptir. Bu etken madde bakterilere, virüslere ve mantarlara karşı etkilidir. Etki süresi ise bir dakikadan azdır. Geniş spektrumlu antimikrobiyal bir madde olması, hızlı ve kalıcı etki göstermesi, suya çabuk karışması, kullanım sırasında çıkan klor gazının zehirli olmaması, koku giderici etkisinin olması Sodyum Hipoklorit etken maddesinin avantajlarıdır. Çamaşır suyu, ambalajında yer alan kullanım talimatlarına uygun olarak kullanıldığı sürece insan sağlığı açısından son derece güvenli bir temizlik ürünüdür.

Çamaşır suyu içerisindeki Sodyum Hipoklorit yani klor, sıcak suyla temasta uçacağı ve etkisini kaybedeceği için sulandırmada sıcak su kullanılmamalıdır. Çamaşır suyu, mutlaka soğuk su ile karıştırılarak kullanılmalıdır. Klor katkılı ürünler kullanılırken elle, yüzle ve ciltle kesinlikle temas ettirilmemesi gerekir. Banyo yüzeylerinde, klor katkılı ultra çamaşır suyu gibi ürünler doğrudan kullanıldığında ortamın havalandırılması gerekmektedir. Çamaşır suyu, çocuklarınızın ulaşamayacağı bir yerde, serin ve ışık almayan bir dolapta ve kendi kabında saklanmalıdır. 

Çamaşır suyunun kullanım amacına uygun şekilde kullanıldığı durumlarda, çevreye olumsuz bir etkisi yoktur. Çamaşır suyu, kullanımının ardından gidere ulaşır ulaşmaz çözünme özelliğine sahiptir. Böylece çamaşır suyu, kanalizasyon arıtmasında varlık sürdürmediğinden yeraltı suyuna karışmaz.

Vissmate Ultra Çamaşır Suyu, zaman içinde bardaklarınızda oluşan çay, kahve lekelerini, ruj izlerini, balık kızartması sonrası bulaşıklarınızda ortaya çıkan kötü kokuyu gidermede ve bulaşık makinesinde zamanla oluşan mikroorganizmalardan kaynaklı ağır kokuyu gidermede kullanılabilir. Bulaşık makinesini çalıştırmadan önce içine 1-2 damla Vissmate Ultra Çamaşır Suyu damlatarak kullanabilirsiniz.

Çamaşır makinelerinde de zaman içinde mikrobiyal üreme olur ve koku problemi oluşur. Koku fazla ise, yok etmek için makineyi yarım çay bardağı Vissmate Ultra Çamaşır Suyu ile 50°C’de boş halde çalıştırabilirsiniz. Beyaz çamaşırlarda oluşan renkli lekeleri beyazlatma ve koku problemini yok etmek için ön yıkamada Vissmate Bembeyaz Ultra Çamaşır Suyu kullanılabilir.

Çamaşır suyu temizlik yaparken farklı deterjan veya deterjanlarla kesinlikle birlikte kullanılmamalıdır ve karıştırılmamalıdır.

SİLİKONLU TEMİZLEYİCİ

İçeriğindeki silikon sayesinde uygulanan yüzeyde mikro ince bir tabaka oluşturarak yüzeyin kirlenmesini geciktiren çok amaçlı bir temizleyicidir. Uygulana yüzeye göre kir, toz, buhar, su ve kireç lekesi oluşumunu engeller.

Vissmate Silikonlu, uygulandığı zemin ve yerlerde kaygan bir yüzey oluşturduğu için bu kullanıma uygun değildir. Kayganlaşan zeminden dolayı kayıp düşmelere sebep olabilir. Bu nedenle Vissmate Silikonlu’nun ambalajında zemin ve yerlerde kullanılmaması yönünde uyarı ibareleri bulunmaktadır.

Vissmate Silikonlu, yüzeyde kaplama yapan silikon maddesi içerir. Dolayısıyla, uygulamada yüzeyi ıslatacak kadar homojen bir şekilde püskürtülmelidir. Ardından, kuru ve temiz bir mikrofiber bez ile yüzey kuruyana kadar silinmelidir. Böylece, Vissmate Silikonlu yüzeye ince bir şekilde dağıtılır. Yüzeye gereğinden fazla püskürtüldüğünde, yüzeyde düzgün dağılamayacağı için ayna, cam gibi parlak yüzeylerde buğulanma oluşacaktır. 

Vissmate Silikonlu pH’ı nötr bir üründür. Yüze, göze ve cilde kesinlikle zararı yoktur. İçerdiği silikon maddesinin dahi tehlikesi bulunmamaktadır. Vissmate Silikonlu, su bazlı bir ürün olup, solunduğunda da hiçbir zararı yoktur. Çocuklar ürünü içmediği sürece hiçbir zararı olmamakla beraber ambalajı kapalı ve çocukların erişemeyeceği yerlerde saklamanızı öneriyoruz.

SIVI ARAP SABUNU

Bitkisel yağlardan üretilen doğal bir temizleme maddesidir. Sentetik aktif madde içermeyen doğal bir sabundur.

Ayçiçek yağından yapıldığı akredite laboratuvar test sonuçlarınca kanıtlanmış bitkisel bir sabundur.

Ahşap, parke, fayans, doğal taşlar (mermer, granit vb.) halı, koltuk, kumaş yüzeyler, ocak, fırın, evye, küvet, klozet, lavabo, musluk, duşakabin, duvar gibi birçok yerde kullanılabilir. 

Tüm yüzeylerde doğrudan ya da sulandırarak kullanılır. 5 lt suya 1 çay bardağı Vissmate Doğal Sıvı Arap Sabunu eklenir. Ağır kirlerde ise doğrudan yüzeye uygulanabilir.

Vissmate Doğal Sıvı Arap Sabunu akredite laboratuvar test sonuçlarınca doğada %80’nin üzerinde biyolojik parçalanabilirliğe sahip olduğundan kısa sürede doğada çözünür.

YÜZEY TEMİZLEYİCİ

Temizlik ile birlikte sağlıklı bir ortamın oluşması için kullanılan yüzey temizleyici demektir.

İçerdiği aktif maddeler çok fazla köpük oluşturmadan etkin temizleme özelliğine sahiptir.

Temizlik yaparken hiçbir deterjan birbiri ile karıştırılmamalıdır.

5 lt suya yaklaşık 100 ml ( ½ su bardağı) Vissmate Hijyenik Yüzey Temizleyici eklenir. Ardından paspas veya bez ile tüm yıkanabilir yüzeyleri silebilirsiniz.

JEL TEMİZLEYİCİ

Vissmate Jel, yoğun jel kıvamında olduğu için dik yüzeylere tutunur. Diğer kıvamsız deterjanlara göre daha uzun süre yüzeyle temas eder ve daha etkin temizlik sağlar.

Duşakabinde oluşan su izleri suyun içinde barındırdığı kireçten kaynaklanmaktadır. Armatür, duş başlığı gibi hassas banyo yüzeylere bile zarar vermeyen, kireç çözücü formüllü Vissmate Banyo Jel’i etkin temizlik sağlamak için kullanılabilirsiniz.

Suyla devamlı temas eden banyo yüzeylerinde zamanla kireç birikimi olur. Kireç, gözenekli bir yapı olduğundan kiri hapseder ve sıradan deterjanlarla iyi temizlenemez. Vissmate Banyo Jel, hem kireç hem de kir çözücü olduğundan küvet ve lavabolarınızı eski beyazlığına kavuşturur.

Vissmate Mutfak Jel'i ocak, fırın, evye, davlumbaz, aspiratör, seramik gibi ağır yağlı yüzeylerde kullanabilirsiniz. Mobilya, ahşap, alüminyum gibi klora hassas boyalı yüzeylerde kullanılmamalıdır.

Yüzeylerdeki ağır kirleri çözerken, çay, kahve, meyve suyu gibi renkli lekeleri de kolayca temizler ve hijyen sağlar. Vissmate Mutfak Jel, donmuş, kurumuş yağları bile kolaylıkla söker atar.

Vissmate Jel sulandırarak kullanımda durulama gerektirmez. Doğrudan kullanımda, yüzeyin nemli bir bezle silinmesi yeterlidir. 

SPREY

Vissmate Banyo Sprey sadece kireci çözmez. Yüzeylerde birikmiş kireci çözerken kirece yapışan, çıkmayan en zorlu vücut kirlerini ve sabun artıklarını bile yok eder. Tekrar oluşumunu geciktirir, yüzey durulandıktan sonra su izi bırakmaz.

Vissmate Banyo Sprey, musluk ve duş başlığı gibi nikelaj kaplı yüzeylere kesinlikle zarar vermez. 

Vissmate Sprey Ailesi, hem sprey, hem köpük yapıcı püskürtme mekanizmaya sahiptir. Dikey yüzeyleri temizlerken Vissmate Sprey’i köpük moduna alarak uygulayabilirsiniz.

Vissmate Mutfak Sprey’i ocak, fırın, dolaplar, davlumbaz, aspiratör, evye, fayanslar, tezgah, tencere, tava, ızgara gibi tüm yağlı yüzeylerde kullanabilirsiniz. Cilalı mobilya dolaplarda kullanılmamalıdır.

Vissmate Mutfak Sprey’i eldivenle kullanmanızı öneririz.

Tencerenin dibini kaplayacak kadar su koyup üzerine Vissmate Mutfak Sprey’den sıkın. Daha sonra tenceredeki sıvıyı kaynatın. Yanmış yağlar tencerenizden kolayca çıkacaktır.

KİREÇ ÇÖZÜCÜ

Mermer gibi kalsiyum karbonat esaslı doğal taş yüzeylerde kullanılamaz.

Temizlik yaparken hiçbir deterjan birbiri ile karıştırılmamalıdır. Vissmate Pas ve Kireç Çözücü ile çamaşır suyu karışırsa zehirli klor gazı çıkar.

YAĞ ÇÖZÜCÜ

Soğuk su ile temizlik yapılabilir fakat gereğinden fazla üründen kullanmanız gerekir.

Her yüzeyden kullanım sonrası durulanması gerekir.

Evet kullanabilirsiniz. Ancak kullanım sonrası iyice durulanması gerekir.

BEYAZ SABUN KOKULU YÜZEY TEMİZLEYİCİ

Temizleme gücü yüksektir, temizlerken ortama hoş ve kalıcı beyaz sabun kokusu bırakır.

Fayans, mermer, taş, ahşap, laminant, lamine, cam ve ayna gibi suyla temas edebilen her türlü yüzeyde kullanılabilir.

AHŞAP TEMİZLEYİCİ

Ahşap, parke, laminant ve lamine gibi cilalı yüzeyleri temizlerken koruyan sabun bazlı Vissmate Ahşap Temizleyici kullanmanızı öneririz.

Sabun bazlı Vissmate Ahşap Temizleyici’nin temizleme gücü diğer sıradan ahşap temizleyicilerine göre daha yüksektir. Ayrıca, uygulandığı ahşap yüzeylerin cilasını korur, zarar vermez.

Eğer önerilen miktarın çok üstünde kullanıldıysa, kayganlık yapar ve durulama gerektirir.

CAM TEMİZLEYİCİ

Vissmate Cam Temizleyici içerisinde alkol oranı yüksek olduğu için farklı yüzeylerdeki kiri kolayca çözer.

Vissmate Cam Temizleyici’nin tüm çeşitlerinde ithal parfüm esansları kullanılmaktadır. Rahatsızlık veren ağır koku kesinlikle alınamaz.

JEL LAVABO ACICI

Jel lavabo açıcı tıkanık lavabo ve giderleri açma maddesidir. Jel formülü sayesinde tıkanıklığa nüfuz ederek sıcak su gerektirmeden boruların açılmasını sağlar.

Vissmate Jel Lavabo Açıcı diğer lavabo açıcı ürünlerle beraber kesinlikle karıştırılmamalıdır.

DERZ TEMİZLEYİCİ

Vissmate Derz Temizleyici halk arasında limon tuzu diye bilinen organik asitlerden yapıldığı için zayıf asit, kuvvetli bir temizleyicidir. Mermer dışındaki yüzeylere zarar vermez. Vissmate Derz Temizleyici’yi uygulayacağınız yüzeyin yapısını bilmiyor ve hassas bir yüzey olduğunu düşünüyorsanız, görünmeyen bir yerinde denedikten sonra kullanın.

Derz temizleyici aynı zamanda kireç çözücüdür; yağ, kir sökücü bir malzemedir. Bu yüzden suyla temas eden lavabo ve küvetlerde de kullanabilirsiniz. Sarı ve koyu lekeleri de çıkarır.

Vissmate Derz Temizleyici sıradan yüzey temizleyicilerle çıkmayan, inşaat sonrası kalan buğulu görüntüyü yok eder.

Yukarı Çık