EV HİJYENİ

EV HİJYENİ

EL TEMİZLİĞİ ÖNEMLİ...
Ellerimizi gün boyu sık sık yıkayıp temiz tutmalıyız. El yıkama sıklığı sağlığımız için oldukça önemlidir. Düzenli yıkanan eller, hastalıkları yaymaktan ve hasta olmaktan bizleri korur. Ellerimizle dokunduğumuz her yüzeyde, hatta havada bile mikroplar bulunur. Gözle görülmeyen bu mikroplara karşı ellerimizi sürekli yıkamalıyız. Özellikle yemek yemeden ve hazırlamadan önce, tuvalete her giriş çıkışımızda ellerimizi sıvı sabunla yıkamalıyız. Kalıp sabunlar kolayca bakteri yuvasına dönüşebilir. Bu nedenle banyonuzda sıvı sabun kullanmanızı öneriyoruz.
ELEKTRİK DÜĞMELERİ VE KAPI KOLLARINA DİKKAT!
Evinizde sıklıkla dokunulan elektrik düğmeleri ve kapı kolları ortak kullanıldığı için tahmin ettiğinizden çok daha fazla bakteri barındırır. Elektrik düğmelerinizi ve kapı kollarını düzenli olarak Vissmate Ultra Yoğun Kıvamlı Çamaşır Suyu ile temizlemenizi öneriyoruz. Bu yerlere dokunduktan sonra da ellerinizin hijyenini sağlamayı unutmayın.
EVCİL HAYVANLARINIZ MI VAR?
Evinizde beslediğiniz hayvanlar tüm evin hijyen seviyesini düşürür. Evinizin hijyenik temizliğini sağlamanız için özellikle yerlerde ve evcil hayvanlarınızın temas ettiği eşyalarda Vissmate Ultra Yoğun Kıvamlı Çamaşır Suyu kullanmanızı öneriyoruz.
BİLGİSAYAR KLAVYENİZ HER AN ELİNİZİN ALTINDA!
Neredeyse her gün, hatta dizüstü bilgisayar kullanımının artmasıyla sürekli kullandığınız bilgisayarlarınızın klavyeleri bakteri oluşumuna en elverişli alanlardır. Klavyelerinizi sık sık temizlemeyi, bilgisayarda çalışırken özellikle yemek yememeyi ve kullanmanız bittikten sonra ellerinizi iyice yıkamayı unutmayın.
KUMANDANIZ NE KADAR HİJYENİK?
Kumandalarınız evinizde tüm ailenin kullandığı ve bakterilerin sıklıkla yerleştiği en rahat yerdir. Bu nedenle, kumandalarınızı Vissmate Ultra Yoğun Kıvamlı Çamaşır Suyu ile sık sık temizlemeyi unutmayın.
BANYOLAR EKSTRA ÖZEN İSTER...
Banyolarda nem çok fazladır. Nemin fazla olması bakteri, mantar ve küf oluşumunu arttırır. Nemi azaltmak için banyonuzu sürekli havalandırmanızı ve temiz tutmanızı öneriyoruz.
VAZOLARI İHMAL ETMEYİN!
Vazoda bir haftadan fazla bekleyen çiçeklerin sapları bakteri üretir ve çürümeye başlar. Bu durumu önlemek için vazonuzun suyuna 1-2 damla Vissmate Ultra Yoğun Kıvamlı Çamaşır Suyu ekleyerek bakteri oluşumunu ve çiçeklerin solmasını önleyebilirsiniz.
DİŞ FIRÇANIZ KLOZETTEN BİLE PİS OLABİLİR!
İster kapalı dolapta, ister kendi koruma kutusunda olsun, banyonuzda bulunan diş fırçaları çok hızlı bir şekilde mikrop üretir. Gerek kapağını kapatmadan çektiğiniz sifondan sonra klozetinizden yayılan mikroplar yüzünden gerekse dişinizi fırçaladıktan sonra iyi temizlemediğiniz için dış fırçanız tehlikeli olabilir. Bu nedenle diş fırçanızı sık sık değiştirmeyi unutmayın.
TOZ BEZİ DEYİP GEÇMEYİN...
Toz bezlerini kullandıktan sonra Vissmate Ultra Yoğun Kıvamlı Çamaşır Suyu eklenmiş suyla yıkamalı ve iyice durulamalısınız. Duruladıktan sonra toz bezlerinizi mutlaka açık havada kurutmanızı öneriyoruz.
EVİNİZ NEFES ALMAK İSTER...
Evinizde odalarınızı ve halıları her gün elektrik süpürgesiyle süpürmeli, evinizi bol bol havalandırmalısınız. Bununla birlikte, güneş ışığının günde birkaç saat evinize girmesini öneriyoruz.

Önerilen Ürünler

Yukarı Çık